Co i jak?

Chcesz wziąć pożyczkę jednak nie wiesz od czego zacząć? Na początku należałoby się zastanowić na co potrzebujemy pożyczkę. To pomoże ustalić o jakiej kwocie mamy mówić. Przykładowo chcemy wziąć pożyczkę na dobry telewizor, nie ważne z jakich pobudek. Będziemy więc potrzebować pożyczki przewyższającej wartość detaliczną telewizora.

Następnym krokiem w doborze pożyczki jest dokładne przeanalizowanie własnych wydatków, kosztów i tym podobnych. Przeprowadzamy dokładną analiznę domowego budżetu aby pożyczka za bardzo nas nie obciążyła. Pod uwagę bierzemy co miesięczne rachunki, wyżywienie oraz drobne wydatki na inne sprawy. Pozostała kwota domowego budżetu pokaże nam jak wysoką ratę jesteśmy w stanie spłacać.

Kiedy już dokonamy dokładnej analizy finansów możemy zacząć przeszukiwać oferty banków. Należy szukać powoli, nie spiesząc się. Pożyczki najlepiej brać z banków, która mają znaczący udział na rynku kredytowym. Daje to większą pewność i bezpieczeństwo, ponieważ duże banki stosują mniej kruczków finansowych, tzw. "małego druku".

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie ją przeczytać a najlepiej przeanalizować z osobą, która rozeznaje się w pismach bankowych.